- Церковний скандал: Екс-монахи сподіваються повернутись у Колодіївку

BezymyannyjПро несправедливість рішення Папи Франциска щодо позбавлення монашого стану заявляють екс-ченці з Колодіївки, що на Тернопільщині. Юрист монастиря стверджує, що ченцям не дали права на захист під час допитів, йдеться на tsn.ua.

Тож монахи направляють свої докази до Папи із сподіваннями на скасування рішення про їхнє відлучення від церкви. Відповідь очікуватимуть до кінця року.

Також настоятель монастиря Григорій Планчак натякає, що причиною цього конфлікту може бути майно у Колодіївці – 90 га землі, яку хочуть забрати зацікавлені особи.


Нагадаємо, рішення Папа Франциск прийняв 9 лютого 2018 року. Тоді позбавили монашого стану 9-ох ченців. Причиною називають здійснення обряду вигнання бісів без уповноваження на це.

Святіший Отець Франциск 9 лютого 2018 року затвердив декрети Архиєпископа і Митрополита Василя (Семенюка) про видалення з монашого стану дев’яти монахів, що колись служили у Колодіївському монастирі. Рішення Святішого Отця оскарженню не підлягає, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Йдеться про ієромонаха Антонія-Григорія (Романа Планчака), ієромонаха Андрія (Миколу Костевського), братів Макарія (Миколу Кошарського), Йоана (Михайла Ратича), Вартоломея (Андрія Зубрицького), Якова (Дмитра Сасіна), Пантелеймона (Івана Василика), Мар’яна (Муховського), Миколу (Хахулу).

Згідно із затвердженими декретами, вони втрачають приналежність до монашого стану, не мають права носити монаший одяг, втрачають усі права і позбавляються всіх обов’язків, які випливають зі складання монаших обітів, та не можуть більше називати себе монахами. Крім того, згідно з нормами церковного права, отці Планчак і Костевський не мають права священнодіяти. Вони не можуть служити Божественної Літургії, уділяти Святі Таїнства та здійснювати інші богослужіння у храмі чи поза ним, зокрема звершувати будь-які прилюдні моління за хворих, екзорцизми чи подібні практики.

Розкол у монастирі Святого Теодора Студита стався через об’явлення сестри Марії Баран, які поширював о. Григорій Планчак. Блаженніший Святослав за згодою Постійного Синоду УГКЦ вирішив за краще реорганізувати відомий монастир. Часитна монахів на чолі з ігуменом Марком (Шняком) погодилася з рішенням церковної влади й залишилася в Колодіївці, а вищеназвані монахи, не погодившись із ним, перебралися в село Посіч на Івано-Франківщині.

Рішення Святішого Отця є остаточним і не може бути оскаржене.

Фото tsn.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

ATO

Система Orphus

лисоня 3

Нас відвідують

Лічильник відвідувачів

Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всього
498
4
502
2944541
17495
7
2945043
© 2016 Всі права захищено! Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать редакції сайту «Бережани і Бережанщина» та охороняються законом України «Про авторське право і суміжні права». При використанні матеріалів посилання на сайт «Бережани і Бережанщина» обов'язкове!!!