- До уваги фізичних осіб–підприємців, платників єдиного соціального внеску

photoБережанське об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області повідомляє, що відповідно до п.4 частини першої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування " 9 (далі - Закон) фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування є платниками єдиного внеску.

Єдиний внесок для платників, в тому числі фізичних осіб-підприємців, встановлюється у розмірі 22 відсотки до бази нарахування (частина п'ята статті 8 Закону).

При цьому відповідно до абзацу другого пункту 3 частини першої статті 7 Закону для платників, віднесених до першої групи платників єдиного податку, визначених у підпункті 1 пункту 291,4 статті 291 Податкового кодексу України, з 1 січня 2017 року сума єдиного внеску не може бути менше за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 гри. на місяць (3200 грн. х 22 відсотки). Отже, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплати за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.

У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

Враховуючи вищезазначене, звертаємось до всіх фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, з метою зарахування періодів здійснення ними підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць необхідно сплатити єдиний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Фінансово-економічний відділ

Бережанського об'єднаного управління

Пенсійного фонду України Тернопільської област

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

ATO

Система Orphus

лисоня 3

Нас відвідують

Лічильник відвідувачів

Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всього
498
4
502
2944541
17495
7
2945043
© 2016 Всі права захищено! Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать редакції сайту «Бережани і Бережанщина» та охороняються законом України «Про авторське право і суміжні права». При використанні матеріалів посилання на сайт «Бережани і Бережанщина» обов'язкове!!!