Фото з мережі Інтернет

“Тринадцять років немає з нами найближчого друга Івана Гавдиди. Він став для багатьох з нас орієнтиром в життєвій політичній дорозі, поступках.

 

 

РОКЕЦЬКИЙ ВОЛОДИМИР ЮЛІАНОВИЧ (нар. 3.11. 1947 р. в с. Носів, нині Підгаєцького р-ну Тернопільської обл.. – п. 14.01 1999 р., м. Бережани Тернопільської обл.)
Студент-юрист, поет, автор самвидаву, підприємець, меценат.
Рокецькі ведуть свій родовід від Богдана Рокецького – полковника Бережанського часів Б.Хмельницького.
Батько Юліан Рокецький узяв шлюб з Ганною Клюбою. Її племінник, 20-річний Володимир Клюба, пішов в УПА, 1946 р. разом з трьома друзями-односельчаними прийняв бій з енкаведистами, і коли скінчилися набої, вони підірвалися в криївці ґранатами. Ганна і Юліан дали його ім`я своєму синові. Разом з ім`ям передали й дух патріотизму та непокори.
Змалечку Володимир вирізнявся серед однолітків милосердям, готовністю допомогти стражденному. Вчився добре, любив літературу й історію. Після закінчення Завалівської середньої школи його запросили викладати літературу у восьмирічці с. Поплави.

Надійною опорою суверенітету нашої країни, безперечно, є українські військові. Неоціненний вклад у справу захисту  неньки-України нині, під час жорстокої війни на сході України, вносять відважні воїни-танкісти, серед яких – учасники АТО бережанець Олег Плекан та уродженець Комарівки Володимир Барилко.

Ілля Лабунька: „Батько був великим патріотом свого народу”

 

Ілля Лабунька, син колишнього бережанського гімназиста Мирослава Лабуньки ректора Українського вільного університету в Мюнхені, доктора історичних наук, професора, публіциста - народився 18 жовтня 1965 р. у Нью-Йорку.

Серед учасників АТО є воїни, котрі не уявляють свого життя без військової служби, участі в запеклих боях із російськими й проросійськими агресорами. Саме таким є тернополянин Василь Роздольський зі 128-ї окремої гвардійської гірсько-піхотної бригади ЗСУ, який майже півроку служив у різних місцях і "гарячих точках" у зоні АТО. Зараз 24-річний воїн працює молодшим спеціалістом служби захисту інформації Бережанського ОРВК.

Серед мешканців Бережанщини, котрі щодня моляться за долю рідної країни, за здоров’я й перемогу наших воїнів у війні на сході України, – ветеран ОУН-УПА, в’язень сталінських таборів Степан Бегота, якому в грудні цього року виповниться 90 літ.

С.Бегота народився 3 грудня 1925 р. у с. Баківці Жидачівського району Львівської області. Навчався в гімназії та учительській семінарії в Рогатині, у Львівському педінституті, який, на жаль, не закінчив.
Згодом родину переселили на Бережанщину. Тут звив сімейне гніздечко, багато років працював лісівником, хоч душа тягнулася до педагогіки. Ще в юному віці Степан Бегота захопився націоналістичними ідеями, перебував у підпіллі ОУН. Членом ОУН був і його батько – Іван Бегота, ко-лиш¬ній навідник гармати у лавах УГА.

У вересні виповнюється 100-літній ювілей останньої великої переможної битви Українських Січових Стрільців (УСС). Тоді, в 1916 році легіон добровольців боровся проти російського війська на горі Лисоня, біля Бережан. Як зараз виглядають пам’ятки стрілецтва на Тернопільщині, де стрільці перебували понад два роки?

Лисоня.

Чи чуєш, як той ліс шумить,

Як стогнуть вздовж Ценівки гори,

Як жалібно пугач квелить,

Як тужать на Лисоні бори ?

Чи бачиш ти безліч гробів,

Що всю Лисоню ними вкрито?

Там тисячі січовиків

У день один в землю зарито!

В руках ранених держать кріс

Й чатують в дрімоті могильній,

Коли то грім ударить в ліс

І з гуком розступляться шпилі...

Тоді заступить тьма луну,

Струснесь гора, ліси й долина,

Отаман будиться зі сну,

А з ним встає його дружина.

«Позір! До стрілу кріс готов!

Вперед, хто гнити тут не хоче!»

Й заграє всім у жилах кров,

Вогнями запалають очі.

Конем герцює отаман,

Блиснув угору булавою

Й заграли сурми, барабан,

Дружина станула до бою.

«Поглянь на Бережани знов,» —

Пластовий змаг «Лисоня» відбудеться 1-2 жовтня поблизу Бережан на горі Лисоня (продовжено термін зголошення)

100 років тому відбувались героїчні бої Українських січових стрільців на Бережанщині. Ціною багатьох життів українські бійці здобули перемогу та зупинили російську армію під горою Лисоня у вересні 1916 року.

Сторінка 1 із 12

Останні коментарі

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

ATO

Система Orphus

лисоня 3

Нас відвідують

Лічильник відвідувачів

Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всього
465
4
469
2944541
17462
7
2945010
© 2016 Всі права захищено! Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать редакції сайту «Бережани і Бережанщина» та охороняються законом України «Про авторське право і суміжні права». При використанні матеріалів посилання на сайт «Бережани і Бережанщина» обов'язкове!!!