Фото з мережі Інтернет

“Тринадцять років немає з нами найближчого друга Івана Гавдиди. Він став для багатьох з нас орієнтиром в життєвій політичній дорозі, поступках.

 

 

РОКЕЦЬКИЙ ВОЛОДИМИР ЮЛІАНОВИЧ (нар. 3.11. 1947 р. в с. Носів, нині Підгаєцького р-ну Тернопільської обл.. – п. 14.01 1999 р., м. Бережани Тернопільської обл.)
Студент-юрист, поет, автор самвидаву, підприємець, меценат.
Рокецькі ведуть свій родовід від Богдана Рокецького – полковника Бережанського часів Б.Хмельницького.
Батько Юліан Рокецький узяв шлюб з Ганною Клюбою. Її племінник, 20-річний Володимир Клюба, пішов в УПА, 1946 р. разом з трьома друзями-односельчаними прийняв бій з енкаведистами, і коли скінчилися набої, вони підірвалися в криївці ґранатами. Ганна і Юліан дали його ім`я своєму синові. Разом з ім`ям передали й дух патріотизму та непокори.
Змалечку Володимир вирізнявся серед однолітків милосердям, готовністю допомогти стражденному. Вчився добре, любив літературу й історію. Після закінчення Завалівської середньої школи його запросили викладати літературу у восьмирічці с. Поплави.

Надійною опорою суверенітету нашої країни, безперечно, є українські військові. Неоціненний вклад у справу захисту  неньки-України нині, під час жорстокої війни на сході України, вносять відважні воїни-танкісти, серед яких – учасники АТО бережанець Олег Плекан та уродженець Комарівки Володимир Барилко.

Ілля Лабунька: „Батько був великим патріотом свого народу”

 

Ілля Лабунька, син колишнього бережанського гімназиста Мирослава Лабуньки ректора Українського вільного університету в Мюнхені, доктора історичних наук, професора, публіциста - народився 18 жовтня 1965 р. у Нью-Йорку.

Серед учасників АТО є воїни, котрі не уявляють свого життя без військової служби, участі в запеклих боях із російськими й проросійськими агресорами. Саме таким є тернополянин Василь Роздольський зі 128-ї окремої гвардійської гірсько-піхотної бригади ЗСУ, який майже півроку служив у різних місцях і "гарячих точках" у зоні АТО. Зараз 24-річний воїн працює молодшим спеціалістом служби захисту інформації Бережанського ОРВК.

Серед мешканців Бережанщини, котрі щодня моляться за долю рідної країни, за здоров’я й перемогу наших воїнів у війні на сході України, – ветеран ОУН-УПА, в’язень сталінських таборів Степан Бегота, якому в грудні цього року виповниться 90 літ.

С.Бегота народився 3 грудня 1925 р. у с. Баківці Жидачівського району Львівської області. Навчався в гімназії та учительській семінарії в Рогатині, у Львівському педінституті, який, на жаль, не закінчив.
Згодом родину переселили на Бережанщину. Тут звив сімейне гніздечко, багато років працював лісівником, хоч душа тягнулася до педагогіки. Ще в юному віці Степан Бегота захопився націоналістичними ідеями, перебував у підпіллі ОУН. Членом ОУН був і його батько – Іван Бегота, ко-лиш¬ній навідник гармати у лавах УГА.

Останні коментарі

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

ATO

Система Orphus

лисоня 3

Нас відвідують

Лічильник відвідувачів

Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всього
498
4
502
2944541
17495
7
2945043
© 2016 Всі права захищено! Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать редакції сайту «Бережани і Бережанщина» та охороняються законом України «Про авторське право і суміжні права». При використанні матеріалів посилання на сайт «Бережани і Бережанщина» обов'язкове!!!